2016
Mocne uderzenie na początek – trasa koncertowa Desires Tours 2016 Episode 1, która objęła 9 koncertów na terenie Polski. Koncerty przedstawiały nowy materiał, publiczność zaskoczona i zachwycona, tym bardziej, że koncerty tej trasy zostały podzielone na część akustyczną i część z mocnym przytupem. 18 marca to data światowej premiery najnowszego wydawnictwa Ciryam – Desires. Premiera miała miejsce w Polsce, Niemczech, Anglii, Szwecji, Estonii, Finlandii, Holandii, Szwajcarii.Płyta wydana nakładem IMR na kraje zagraniczne, natomiast w Polsce wydawcą została wytwórnia; Jessy Art. Records zaś dystrybutorem Fonografika. W roku 2016 tj.1.06. zostaje przedstawiony drugi clip ( tym razem wersja zespołowa) do utworu Alone – promującego najnowszą płytę. To jeszcze nie koniec, koncertowaliśmy na Dniach Miast, a także , eventach; podczas gali boksu KSW i MMA. W roku 2016 nastąpiły również zmiany personalne w Ciryam, zakończyła się współpraca ze skrzypaczką Agatą oraz basistą Darkiem. Natomiast na stałe na stanowisko basisty w szeregi składu Ciryam wstąpił Jacek Rola.
I tak w nowym pięcioosobowym już zgranym składzie zespół kontynuuje promocję Desires, planując nowe koncepcje i wydarzenia.

2015
Rok koncertowy, w którym prezentowaliśmy na scenie przedpremierowy materiał muzyczny.
12 grudnia – premiera clipu do utworu Alone, singla promującego album, zwiastującego zbliżającą się datę premiery Desires.

2014
W 2014 rozpoczęliśmy intensywne prace związane z najnowszą produkcją Ciryam; przedstawiono tytuł płyty ; DESIRES, opracowano koncepcję okładki – digipacka, trwały negocjacje z wytwórniami o jak najlepsze warunki dystrybucyjne, promocyjne itd…
Zorganizowaliśmy klubową trasę razem z zaprzyjaźnionym zespołem Kita z Brazylii, dzięki czemu zdobyliśmy nowe muzyczne doświadczenia.Końcem roku otrzymaliśmy zaproszenie do udziału w popularnym talent show; Mam Talent, gdzie jak burza przeszliśmy wstępne eliminacje, potem kolejne dochodząc do etapu Warszawa po raz drugi , czyli najlepsza 80 z kilkunastu tysięcy startujących… było miło i interesująco. W grudniu 2014 podpisaliśmy kontrakty z wytwórnią Jessy Art. Records oraz Inverse Music Group z Finlandii (nie bez przyczyny nasz najnowszy album jest anglojęzyczny, to pierwszy w dorobku Ciryam krążek po angielsku).

2013
Rok mocno koncertowy – Ursynalia The Tour – Katowice, koncerty charytatywne, Dni miast, zloty. Intensywnie pracowaliśmy nad nowym albumem, przygotowaliśmy materiał, który zarejestrowaliśmy w krakowskim studiu Lynx Music , mixy i mastering wykonaliśmy w białostockim studiu Hertz. Zrealizowaliśmy również materiały video ( clipy) do utworu singlowego. Rok 2013 należał do mocno pracowitych.

2012
Rok stabilizacji, w składzie Ciryam pojawiła się dwójka nowych muzyków tj. basista Darek i skrzypaczka Agata. 2012 to czas docierania charakterów, liczne próby i przygotowania do pierwszych koncertów. Zespół w nowym składzie zadebiutował koncertem na rodzimej ziemi krośnieńskiej tj. na Święcie Balonów, kilkanaście tysięcy widzów – wyszło świetnie.W tymże roku gitarzyści Ciryam; Robert i Kuba zostali oficjalnymi endoserami marki Mayones Guitar, szczęśliwcy stali się posiadaczami siedmiostrunowców serii Setius. A w sezonie… liczne koncerty plenerowe ; Dni miast, Juwenalia, zloty, koncerty charytatywne itd…

2010-2011
To czas koncertów; LOVE IT HARD FESTIVAL „, Klub Studio – Kraków, 14 sierpnia – Open Mind Festival – razem z ILL NINO, EPICA – klub Stodoła – Warszawa oraz koncert 21 sierpnia 2010 w Cieszanowie jako jedna z gwiazd Festivalu,
” Cieszanów Rock Festiwal ” , koncert z Roman i KAT w Rzeszowie, kolejny koncert z grupą Closterkeller.
Sporym sukcesem medialnym w tym czasie okazał się udział w konkursie studia Recmart, gdzie przez trzy miesiące głosowano na swoich wykonawców i ich utwór, w ostatecznym rozrachunku Ciryam znalazło się na 3 miejscu z utworem „Venus”.
2010 utwór promujący wspomniany album „ Człowiek motyl’ Venus znalazł się na bardzo ważnej liście przebojów w europejskim radio EKR, „Venus” obok hitów Petera Gabriela, Transatlantic, Nightwish, Apocaliptyca, Within Temptation, Creed, Epica, Katatonia i wielu innych znakomitości.

2009
Rok 2009, rok przełomowy, zespół zagrał ciekawe koncerty promujące album „Człowiek motyl”, rozszerzył pole działania w przestrzeni wirtualnej, medialnej, zmienił nieco swój image, zyskał nowych partnerów; PetroMechanika, Metal Centre, Przybytek Uciech Muzycznych, Radio ProRock, Projekt „Q”, Radio Dla Ciebie, kaliskie Radio Centrum, Pro Radio, Only Good Music, Perfect Prog, Restyle.pl, polskie Radio Szczecin.Ukazały się liczne artykuły w prasie i serwisach internetowych. Otrzymano mnóstwo interesujących komentarzy zarówno podczas grania live jak i recenzji najnowszego krążka,między innymi w znaczących pismach w kraju ( Teraz Rock czy magazyn Gitarzysta). Koncerty – festiwal Piecowisko, Jarmark podhalański, RzeszOFF Art Festiwal, Festiwal Rock Autostrada, Hit Generator, czy koncert z Sabaton.
… po drodze; Przygoda z Hit generatorem – zespól spośród ponad 200 zgłoszeń został wytypowany jako jeden z piętnastu do udziału w castingu głównym i zaproszony do Warszawy do programu Hit Generator. To była interesująca przygoda, wzmianka z występu, została przedstawiona w TVP ( zespół wówczas zajął czwarte miejsce, tzw. „rezerwowe”, przeszły trzy zespoły).

2008
Styczeń 2008 zespół zdecydował zakończyć współpracę pod szyldem TC MUSIC / MMP, w związku z powyższym, za porozumieniem stron, przestała obowiązywać UMOWA- KONTRAKT,dotycząca nagrań kolejnych albumów dla w/w firmy.
28 styczeń firma MMP wypuściła na rynek pamiątkowe wydawnictwo dvd i cd-r -kompilację z festiwalu – Metalmania 2007, na której w doborowym towarzystwie (Korpiklaani, Crystal Abyss, Darzamat, Zyklon, Vital Remains, Entombed, Destruction, Blaze Bayley, znalazł się też jeden z utworów Ciryam; „Łowcy światła”.
Luty – marzec 2008 serwis onet.pl umieścił na swoim serwisie teledysk Ciryam „W ciszy” z albumu „W sercu kamienia”.
12 sierpień 2008 to data podpisania umowy z Fonografiką; nową firmą wydawniczo-dystrybucyjna trzeciego albumu Ciryam „Człowiek motyl”. Ogólnopolska premiera płyty „Człowiek motyl” odbyła się 12 września 2008 roku. Premierę albumu poprzedziła prezentacja videoclipów promujących album, do utworu „Venus”, w dwóch wersjach językowych.

2007
W styczniu 2007 roku gazeta „Nowiny”, opublikowała ranking najciekawszych zespołów 2006 roku z całego regionu, zespół został zaprezentowany po raz pierwszy i zajął trzecie miejsce ( brązowy scenik 2006 gazety Nowiny i ich czytelników )
(…) Brąz dla krośnieńskiej formacji Ciryam. Ich płyta wydana w 2006 r. została przyjęta naprawdę dobrze. Prezentowali się w wielu zakątkach kraju. Wydaniem płyty zajął się Metal Mind, a to już o czymś świadczy. Oby tak dalej.
( cyt; Nowiny – czwartek 18 stycznia 2007)
Styczeń 2007 – premiera utworu „Hatif” na liście przebojów Radia Centrum , w audycji;„Czad lista”, utwór królował przez 8 tygodni na miejscu pierwszym !
24 Marca 2007 występ na największym festiwalu w Europie środkowej – Metalmania.
Ponad 500 zgłoszeń z kraju i zagranicy, dwie sceny, 25 godzin muzyki i tylko 8 polskich kapel,wśród nich CIRYAM – to szczególne wyróżnienie dla zespołu.
7 marca – teledysk promujący krążek ” w sercu kamienia, do utworu; „W ciszy” ukazał się w komercyjnej stacji telewizyjnej 4Fun.tv, ( audycja „rockowanie”), clip emitowano ponad 70 razy ! Marzec, kwiecień – trasa „CIRYAM TOUR 2007”, 10 koncertów na terenie kraju.
14 czerwca – zespół zaprezentował się poraz pierwszy w legendarnym warszawskim klubie ”Stodoła” przed światowego formatu gwiazdą, zespołem TYPE O NEGATIVE.
Czerwiec – wrzesień 2007, koncerty plenerowe, między innymi bicie rekordu Guinessa w Żywcu oraz koncert na prestiżowych targach muzyki w Krakowie; Music-Media.
Wrzesień – gitarzysta Robert Węgrzyn wstąpił w zacne szeregi „endoserów” podpisując kilka umów – sponsoringowych z SOUNDMAN, MAYONES GUITARS, MARKL L.

2006
2006 kwiecień, zespół podpisuje kontrakt z wytwórnią TC MUSIC / METAL MIND PRODUCTIONS na nagranie, wydanie i promocje kolejnych albumów CIRYAM. Premiera drugiego albumu, zatytułowanego „W sercu kamienia”, ma miejsce 22 maja 2006r.
2006 czerwiec – lipiec – sierpień trasa plenerowa z Radiem Rzeszów(Radio Biwak), koncerty promujące najnowszy album, udział w prestiżowych międzynarodowych festiwalach ; Hunter Fest – Szczytno ( obok gwiazd klasy światowej! ), Art Rock Fest -Lubin , udział i prezentacja videoclipu „w ciszy” w najważniejszym polskim festiwalu videoclipów YACH FILM 2006 ( prezentacja w kilkunastu największych kinach w kraju)
2006 listopad – grudzień Kamienna Trasa Ciryam, promująca album ”W sercu kamienia”
28 grudzień – V oficjalne Urodziny zespołu, koncert z zaprzyjaźnioną grupą Ankh

2003
W kwietniu 2003r. zespół zmienia nazwę na C I R Y A M ( czyt. Kirjam ).
W sierpniu 2003r, podpisuje kontrakt na realizację nagrań dwóch albumów z warszawską art-rockową, wytwórnią ARS MUNDI ( obok zespołów: Armia, Quidam, Lizard, Mordor czy Amarok). W tym samym miesiącu rozpoczyna pracę w studiu LYNX MUSIC w Krakowie, nagrywając materiał na pierwszy oficjalny krążek.
Premiera „Szepty dusz” 7 czerwiec 2004.
2003-2006, koncerty, promocja, media, praca nad nowym materiałem.
Ciekawostką jest fakkt że płyta była również dystrybuowana w Japonii.

1999
Narodziny zespołu, pierwsze próby dzwięku to druga połowa 1999 roku. Zespół założył Robert Węgrzyn (gitarzysta, tekściarz, menager, krytyk muzyczny, recenzent). Końcem września 2001r.zespół nagrał swoją pierwszą płytę demo zatytułowaną ” …modlitwa”. Jeszcze w tym samym roku ( październik 2002), nagrywa drugą płytę demo zatytułowaną ” …. the prayer”, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych studii w Polsce – białostockim studiu HERTZ.
Ów materiał to anglojęzyczna wersja. Pojawiąją się pierwsze poważne propozycje …
OkoArt Management

Zespół dzielił scenę z :
TYPE O NEGATIVE, EPICA ,FEAR FACTORY, AMORPHIS, DECAPITETED, ILL NINO, NAPALM DEATH, TYR, SABATON, CLOSTERKELLER, DELIGHT, ROMAN KOSTRZEWSKI & KAT, ANKH, ACID DRINKERS, ALASTOR, BLINDEAD, BRIGHT OPHIDIA, COMA, FARBEN LEHRE, FRONTSIDE, HAPPYSAD , ILLUSIONARY WORLD, JARYBAND, DESDEMONA, MERRY POP INS, MOLLI’S GUSHER, NONE, ORBITA WIRU, TOXIC BONKERS, TSA, VIRGIN SNATCH, WEED, WRINKEL FRED,AMETRIA, ARCHEON, BUTELKA, CHAINSAW , HURT, NAIV, ORKIESTRA DNI NASZYCH, OUT OF CONTROL, RADIO BAGDAD, RAST, SEDES, SICK OF IT ALL, SJEL, TESTOR, TOTEM,ALIENACJA, AL SIRAT, ARAKAIN,APOGEUM, BATALION D’AMOUR, BRON FROM PAIN, CARNAL, CHASSIS, ENEMY MINE, HABAKUK, INDIOS BRAVOS, JUDE 4, LIPALI, MAROON, POWER OF TRINITY, PROLETARYAT, SHIZMA, SMIRNOFF, WU-HAE, YPSYLON, WITCHKING, SPHERE, CARNAL, DEIVOS, HORROSCOPE,ROOT, FOREVER WILL BURN, ANATA, BENEDICTION,TURBO,….
i wieloma innymi znakomitościami w środowisku muzyki rozrywkowej Polskiej i zagranicznej.
obecny skład grupy CIRYAM :
wokal – Monika Węgrzyn
gitara – Robert Węgrzyn
gitara – Jakub Czubik
perkusja – Marcin Zdeb
bas – Jacek Rola
oficjalna strona: www.ciryam.pl
management / kontakt ; e-mail: okoartmanagement@gmail.com
tel. 605 103 072